Jesteśmy częścią grupy Zalando

Jak gotować kaszę jaglaną

Przeczytaj jak ugotować kaszę jaglaną, by nie była ani gorzka, ani twarda. Zobacz, co zrobić z kaszy jaglanej na zdrowe śniadanie i obiad!

Zarejestruj się i odkryj

Stylowy wygląd za mniej

Odzież
Odzież36,594+ artykuły/ów
Buty
Buty16,220+ artykuły/ów
Akcesoria
Akcesoria1,466+ artykuły/ów
Zobacz wszystko54,280+ artykuły/ów

Zastanawiasz się, jak gotować kaszę jaglaną? Umiejętnie przygotowana kasza jaglana jest znakomitą podstawą wielu dań i deserów. Dowiedz się jak gotować kaszę jaglaną, by nie była gorzka oraz co zrobić z kaszy jaglanej na śniadanie lub obiad. Odkryj nasze praktyczne rady i przepisy na potrawy z kaszą jaglaną w roli głównej!

Jak ugotować kaszę jaglaną

Kasza jaglana na obiad, śniadanie lub kolację —​  daj jej szansę

Co zrobić z kaszy jaglanej i jak ugotować kaszę jaglaną? To pytanie, które zadaje sobie coraz więcej osób, a wszystko dzięki rosnącej popularności tego gatunku kaszy. Kasza jaglana jest nie tylko zdrowa, lecz także naprawdę łatwa w przygotowaniu. Co więcej, znakomicie sprawdza się zarówno jako składnik dań wytrawnych, jak i deserów czy też śniadań.

Kasza jaglana pozyskiwana jest z prosa, dzięki czemu nadaje się dla osób unikających glutenu. Co więcej, kasza jaglana jest lekkostrawna i bogata w składniki mineralne, a także między innymi witaminy z grupy B oraz kwas foliowy. Osoby dbające o zdrowie i smukłą figurę z pewnością powinny włączyć ją do swojego menu!

Jak ugotować kaszę jaglaną aby nie była gorzka?

  1. przed gotowaniem opłukaj kaszę w bieżącej wodzie
  2. następnie przepłukaj kaszę wrzącą wodą z czajnika
  3. wrzuć kaszę do wody z dodatkiem soli i oleju
  4. gotuj kaszę 15-20 min

Kasza jaglana i jak ją gotować? Wbrew pozorom, odpowiedź na pytanie, jak gotować kaszę jaglaną jest naprawdę prosta. Gotowanie kaszy jaglanej masz już za sobą, lecz rezultat Twoich kulinarnych starań był daleki od oczekiwań? Jeśli ugotowana przez Ciebie kasza była gorzka, to znak, że umknął Ci kluczowy element niezbędny do tego, by ją prawidłowo przyrządzić i móc cieszyć się jej smakiem. O jakim tricku mowa? Przed rozpoczęciem gotowania niezbędne jest przepłukanie kaszy jaglanej pod bieżącą wodą. Jeśli użyjesz do tego celu strumienia wody o bardzo wysokiej temperaturze, to nie musisz już przelewać kaszy wrzątkiem. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, to na sam koniec przelej kaszę wrzątkiem z czajnika. Następnie zagotuj w garnku wodę z dodatkiem soli oraz oleju i wrzuć kaszę na gotującą się wodę. Gotuj od 15 do 20 minut, nie mieszając. Dzięki tym wskazówkom na to, jak gotować kaszę jaglaną, Twoje dania z kaszy jaglanej będą zawsze pełne zachwycającego smaku!

Kasza jaglana i śniadanie —  alternatywa dla tradycyjnej owsianki

Kasza jaglana na śniadanie

Kasza jaglana i śniadanie? To idealnie dobrana para. Jak gotować kaszę jaglaną na początek dnia? Wykorzystaj ją zamiast tradycyjnej owsianki i dostarcz sobie porcji zdrowej energii z samego rana!

Składniki:

  • miseczka ugotowanej kaszy jaglanej
  • miód lub śliwkowe powidło, rodzynki lub inne dodatki według uznania

Przygotowanie:

W tym przepisie, gotowanie kaszy jaglanej lepiej przeprowadzić przynajmniej dzień wcześniej. Dzięki temu o poranku wystarczy, że jedynie zmieszasz ją ze swoimi ulubionymi dodatkami!

Brokuły z serem i kasza jaglana na obiad: łatwy przepis na pyszne danie

Kasza jaglana na obiad to znakomity pomysł. Jak gotować kaszę jaglaną i jak ją podawać? W poniższym przepisie proponujemy Ci apetyczne połączenie kaszy jaglanej z brokułami i aromatycznymi dodatkami. Jak ugotować kaszę jaglaną i co zrobić z kaszy jaglanej? Koniecznie wypróbuj nasz sprawdzony i zdrowy przepis na pyszny obiad!

Składniki:

  • jeden ugotowany na parze lub w tradycyjny sposób brokuł
  • łuskany słonecznik
  • płatki drożdżowe nieaktywne
  • rozdrobniony ser w greckim stylu (tradycyjny lub w wegańskim wydaniu)
  • ugotowana kasza jaglana

Przygotowanie:

Kasza jaglana i jak gotować ją, aby była naprawdę smaczna? Ważne jest nie tylko samo gotowanie kaszy jaglanej, lecz także sposób jej podania. Ugotowaną według naszych rad kaszę jaglaną podaj wraz z brokułem posypanym rozdrobnionym serem, łuskanym słonecznikiem i płatkami drożdżowymi. Pycha!

Co zrobić z kaszy jaglanej? Ekspresowe kotleciki!

Kasza jaglana podawana na obiad

Odkrywaj najlepsze przepisy rodzinne z całej Europy!

Kasza jaglana i jak ją gotować? Nie masz zbyt wiele czasu, lecz masz ochotę na apetyczny i zdrowy obiad? Kasza jaglana na śniadanie lub obiad podawana w formie pysznych kotlecików to prosty przepis na gotowanie kaszy jaglanej, z którym poradzą sobie nawet kulinarni nowicjusze. Co więcej, do proponowanych przez nas kotlecików nie musisz dodawać ani jajek, ani ich wegańskich zamienników, dzięki czemu przygotujesz je nawet wtedy, gdy nie masz pod ręką zbyt wielu składników! Sekret lepienia kotlecików bez dodatkowych substancji wiążących to odpowiednie, dłuższe niż zwykle gotowanie kaszy jaglanej wykorzystanej do ich przyrządzenia.

Składniki na porcję dla 2 osób:

  • 200 g suchej kaszy jaglanej
  • 2 ząbki czosnku
  • oliwa z oliwek
  • masło lub olej do smażenia
  • posiekana natka pietruszki
  • sól i pieprz do smaku
  • opcjonalnie: pokrojone suszone pomidory i curry

Przygotowanie:

Jak gotować kaszę jaglaną, by uzyskać trzymające formę kotleciki? Na każdą szklankę kaszy jaglanej potrzebujesz 2 szklanki wody. Przed wsypaniem kaszy do garnka i zalaniem jej wodą, nie zapomnij przepłukać jej na drobnym sitku pod bieżącym strumieniem gorącej wody.

Gotowanie kaszy jaglanej na kotleciki trwa dłużej niż zwykle. Co więcej, kasza jaglana i jak gotować ją na kotleciki, w tym wypadku dopuszcza jej mieszanie podczas gotowania. Kasza będzie gotowa, gdy stanie się już miękka i kleista, a nie sypka, tak jak w większości popularnych przepisów. Wówczas z łatwością uformujesz z niej kotleciki.

Gdy kasza nieco wystygnie, dolej do niej dwie łyżki oliwy. Następnie do garnka dodaj 2 zmiażdżone praską lub drobno posiekane ząbki czosnku, pokrojoną natkę pietruszki oraz sól i pieprz do smaku. By wydobyć smak kaszy jaglanej, dodaj nieco więcej soli niż zwykle. Możesz także dodać curry oraz suszone pomidory i inne dodatki, które przyjdą Ci do głowy, na przykład duszone pieczarki.

Zamieszaj masę i ulep kotleciki, które smaż na maśle lub oleju aż do zarumienienia. Podawaj z kapustą kiszoną.

Kochasz gotowanie? Znajdź wszystko, czego potrzebujesz: garnki, patelnie, narzędzia i sprzęty do 75%* taniej na szybkich wyprzedażach klubu zakupowego Lounge by Zalando!